Çfarë do të punojë nga nesër? Përgjigjet ministri Filipçe

Ministri Venko FIlipçe është përgjigjur në pyetjen se çfarë do të punojë nesër.
“Janë mbyllura tërësisht qendrat tregtare të mbyllura, përveç marketeve, barnatoret dhe shitoret për ushqim. Qendrat tregtare të hapura, të jap shembull, qendra tregtare e qytetit, më pas në Aerodrom dhe Karposh 3, ato janë të hapura tërësisht. Më tej restorantet dhe të gjitha shitoret tjera që prodhojnë ushqim, përfshirë edhe restorantet në hotele, që përgatisin ushqimin, punojnë normalisht, por nuk ka mbledhje të mysafirëve. Mund të bëjnë dërgesa të ushqimit në mënyrë kompetente, mund të marrin porosi nëpërmjet telefonatave ose online, ose dërgesë direkte nëpërmjet një forme të tendës ose sportel, ashtu siç ata do ta organizojnë”, ka thënë Filipçe, raporton SHENJA.

Related posts

Shumica e qytetarëve mirëpresin vendimin e Komisionit, ora policore mankth për ta

admin

Covid-19, 84 persona lëshojnë karantinën shtetërore

admin

Karaxhovski: Kemi propozuar karantinë në orën 22:00 për të evituar grupimet

admin

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare

admin

Arbër Ademi: Prej nesër në “TV-KLASA”, më shumë orë për më shumë gjenerata të nxënësve

admin

A e dini sa ura ka në territorin e Maqedonisë së Veriut?

admin