368 të vdekur sot nga koronavirusi në Itali, rreth 25 mijë të prekur

Në Itali nga fillimi i pandemisë deri më tani janë prekur  24 747 persona me virus Sars-CoV-2, 3 590 më shumë se dje, me një rritje prej 17% nga dje. Nga këta të prekur kanë vdekur 1 809, vetëm sot kanë ndërruar jetën 368 persona, +25% nga dje. Ndërsa janë shëruar 2 335 , +369 persona sot dhe në terapi

Related posts

Prej sot fillon aplikim për kredi pa interes

admin

MPB: Arrestohen 17 persona, shkelën orën policore

admin

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 27 gradë

admin

BDl: Qasje e ulët dhe johumane e aleancës Gashi – Sela ndaj ‘kujdesemi për CoVid19’

admin

5 mijë shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë kërkuar ndihmë të kthehen në vendlindje

admin

Zaevi del për herë të dytë negativ ndaj Kovid-19

admin