Zyrtare: Dy persona të infektuar me coronavirus në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia, përmes një konference për media kanë njoftuar se dy persona janë të infektuar me coronavirus në Kosovë.

Pas kryerjes së analizave, për 15 rasteve, dy kanë rezultuar pozitiv. Njëri nga ta është kosovar dhe një tjetër nga Italia.

Related posts

Covid-19, 84 persona lëshojnë karantinën shtetërore

admin

Pas 19 viteve, Komuna e Likovës sjell vendim për ngritjen e lapidarit në Sllupçan

admin

Ekskluzive:Bujar Osmani jep lajmin e shumepritur neser marim daten per BE

admin

Halil Kastrati nesër do të ndan 1000 pako ushqimore në shumë komuna të Maqedonisë së Veriut

admin

Vazhdon takimi i Pendarovskit me Zaevin e Mickoskin

admin

Kurti uron Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në NATO

admin