SPB Tetovë me apel të rëndësishëm për qytetarët

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, ka bërë apel deri tek qytetarët në rajonin e Tetovës dhe të Gostivarit, që në përgjithësi të respektojnë vendimet e qeverisë dhe paralajmërimet që kanë të bëjnë me ,,Korona Virusit” me qëllim që të sigurohet mbrojtje e shëndetit të qytetarëve informon TetovaSot.
SPB Tetovë, me apel të veçantë deri tek pronarët e objekteve hotelerike, kafiterive, bareve, restoraneve, klubeve, kazinove dhe bastoreve sportive, që detyrimisht të respektojnë orarin e punës deri ora 18.00. Respektimi i këtij vendimi të Qeverisë, do të kontrollohet në koordinim me Inspektoratin shtetërorë të tregut dhe menjëherë do të ndërmeren sanksionet e parapara ligjore.
SPB Tetovë edhe një herë apelon qytetarët, që tju përmbahen paralajmërimeve të institucioneve lokale regjionale dhe shtetërore-të shëndetësisë.TS

Related posts

Aksident hekurudhor në Veles, në mesin e të lënduarve edhe një foshnje

admin

Sugareski: Nëse është e nevojshme do të ndalohet lëvizja mes qyteteve dhe fshatrave

admin

Boki 13: Me Ruskoskën kemi pasur edhe biseda private në 1TV

admin

Spasovski: Stabiliteti dhe siguria janë baza për zhvillim ekonomik

admin

26 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, një pacient ka humbur jetën

admin

Filipçe: Janë kryer 1 800 testime në nivel kombëtar

admin