Qeveria i shton masat: Mbyll qendrën e skijimit në Mavrovë dhe kalimet kufitare me Shqipërinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e fundit që e ka mbajtur sot pasdite, ka sjellë vendim që të shpallë gjendje krize në Dibër dhe Qendër Zhupë.

Përveç shpalljes së gjendjes së krizës, Qeveria ka vendosur ta mbyllë qendrën e skijimit në Mavrovë, si dhe kalimet kufitare me Shqipërinë (Xhepçisht-Trebisht), njofton Telegrafi Maqedoni.

Nga Qeveria thonë se gjendja e krizës në Dibër do të zgjasë së paku 30 ditë, ndërsa shtojnë se do të shqyrtohet mundësia që gjendja e krizës të shpallet në gjithë territorin e vendit.

Qeveria në seancën e sotme i ka angazhuar të gjitha ministritë, drejtoritë dhe institucionet tjera shtetërore që të informojnë qytetarët në lidhje me gjendjen pas përhapjes së virusit dhe të jenë në dispozicion të tyre./Telegrafi/

Related posts

Mustafa-Lajçak: Dialogu me Serbinë të fillojë shpejt dhe të rezultojë me njohje reciproke

admin

20 euro gjobë nëse nuk respektoni masat për mbrojtje personale

admin

Spasovski u bën apel qytetarëve të cilët janë jashtë shtetit të mos kthehen tani

admin

Edhe sot ora policore fillon prej orës 16:00 deri nesër në 05:00

admin

Qeveria e Maqedonisë: Karantinat shtetërore janë të sigurta

admin

Angellovska: Kemi tre skenarë për përballje me pasojat nga koronavirusi

admin