Në dy komuna në Maqedoni do të shpallet gjendje krize

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe njoftoi sot se në vend ka edhe 4 raste të reja me vi rusin dhe se me këtë numri i të prekurve shkon në 13. Katër rastet janë nga Dibra dhe se u përfshin nga ardhja e dy mërgimtarëve nga Italia, përcjell INA.

Ministri Filipçe njoftoi se Qeveria do të shpall gjendje krize në Dibër dhe Qendër të Zhupës. “Në mbledhjen e sotme qeveria miratoi vendim që të shpallet gjendje krize në Dibër dhe Qendër të Zhupës. Sot pacientët janë në gjendje stabile, përveç pacientes së parë nga Dibra, e cila mund të vendoset në aparate të frymëmarrjes. Sot kanë ardhur rezultate nga Dibra për 10 pacientë, ndërsa 4 kanë rezultuar pozitiv”, tha mes tjerash Filipçe.

Related posts

Spasovski: Gjoba në të holla, por edhe me burg për ata që nuk do t’i respektojnë rekomandimet për mbrojtje

admin

Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

admin

Reagime për shkurtimin e pagave, Bekteshi: Nuk do ta mbështes një propozim të tillë

admin

Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

admin

Filipçe uron Muajin e Ramazanit: Faleminderit që respektoni rregullat!

admin

“Reket”, Boki 13: Nuk e di se çfarë kishte në çantë, atë e mori Milevski

admin