ZYRTARE/ Ja lista e koalicionit ASH- AAA në të gjitha zonat

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativa ka caktuar emrat e kandidatëve bartës të listave për deputetë për zgjedhjet e 12 prillit.Koalicioni mes këtyre dy partive do të konkurrojë me kandidatë në të gjitha gjashtë njësitë zgjedhore dhe se tashmë janë caktuar të gjitha emrat, përcjell INA.

Në njësinë e parë zgjedhore 

1,Skender Rexhepi – Zejdi nga Alternativa

2. Abdulla Salihu nga ASH si

3, Visara Riza nga Alternativa.

Në njësinë e dytë zgjedhore

1.Afrim Gashi nga Alternativa,

2.  Elmi Aziri nga ASH

3. Safije Sadiku – AAA,

4. Bujare Abazi – ASH,

5. Xhezmi Nuhiu, etj.

Në njësinë e tretë zgjedhore bartës i listës do të jenë

  1. Bekim Tateshi dhe kryetari i Këshillit të Çashkës,
  2.  Halit Ferati.

Në njësinë e katërt zgjedhore është propozuar neurologu,

  1. Fatmir Mexhiti.

Në njësinë e pestë zgjedhore.

1.Syrja Rashidi

2. Remzi Mehmedi.

Dhe në njësinë e gjashtë zgjedhore bartës do të jetë kreu i ASH-së,

  1. Ziadin Sela,
  2. Adnan Neziri,
  3. Ilire Dauti,
  4. Hysni Ismaili,
  5. Halil Snopçe,
  6. kandidate nga Vrapcishti.

Deri në mesnatë skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë nga ana e partive politike.

Related posts

Covid-19, dy viktima dhe 49 raste të reja në Maqedoni

admin

Kompanitë do të punojnë në ndërrime edhe gjatë orës policore, punëtorët duhet të marrin leje

admin

Hekuran Duka: Nëse pandemia zgjat, do të paraqiten problem sociale

admin

Filipçe: Nuk mund të parashikojmë dot se kur mund të dalim nga situata

admin

Spasovski: Qytetarët të instalojnë aplikacionin “Stop Korona”

admin

Ulje e ndjeshme e të prekurve me Covid 19

admin